Na nasze nieszczęście, w związku z wieloma godzinami spędzonymi w jednej, siedzącej pozycji, skolioza to problem bardzo rozległy i powszechnie występujący u osób w różnym wieku. Co gorsze, w wielu sytuacjach zapominamy o własnym zdrowiu na rzecz obowiązków domowych, zadań w pracy, czy multum innych rzeczy, które zaprzątają nam głowę. Warto jednak w tym rozgardiaszu znaleźć chwilę wolnego czasu, aby zadbać o siebie i swoje zdrowie. Kilka, prostych ćwiczeń na skoliozę i niewielka inwestycja czasu w ich wykonanie, mogą okazać się bardzo pomocne w uniknięciu schorzeń kręgosłupa.

ćwiczenia na skolioze

Warto uczyć dzieci, że ruch jest ważny

Dzięki wynikom badań dotyczących skoliozy opracowane zostały ćwiczenia, które pomagają w korygowaniu wad postawy. Uczenie dzieci, różnego rodzaju ćwiczenia, w tym rozciąganie, są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju ciała, pomaga w tworzeniu nawyków, które okazują się pomocne i zbawienne w dorosłym życiu.

Rozciąganie jako efektywne i skuteczne ćwiczenie niwelujące skoliozę

Ćwiczenia rozciągające w pozytywny sposób przekładają na sylwetkę dziecka oraz osób dorosłych. Nawet kilku lub kilkunastominutowe ćwiczenia wykonywane w domu, przynoszą zdumiewające efekty. Najważniejsza jest jednak systematyczność. Dla dzieci z tego typu wadą dostępnych jest coraz więcej zajęć korekcyjnych, na których profesjonaliści uczą, w jaki sposób poprawnie wykonywać ćwiczenia. Ćwiczenia na skoliozę to bardzo popularny temat. Spora część młodych, zarówno w szkole jak i w domu spędza ogrom czasu w pozycji siedzącej, która, w gruncie rzeczy, nie jest postawą naturalną dla człowieka. Dlatego tak ważne jest, aby podczas ćwiczeń rozciągać mięśnie, a także pobudzać do ruchu więzadła i powięzi. Podczas ćwiczeń ważne jest, aby zmniejszyć lub zniwelować przykurcz mięśni powstały w pozycji siedzącej oraz pobudzić partie mięśni do pracy, celem ich wzmocnienia. Jak wiadomo, mięśnie odpowiedzialne są za utrzymywanie sylwetki człowieka wyprostowaną.

skolioza ćwiczenia

Rekonstrukcja acl – skuteczne sposoby rehabilitacji

W wielu przypadkach, po operacyjnej rekonstrukcji więzadła krzyżowego, przedniego – acl, pacjenci uskarżają się na niepewność obraz brak dawnej sprawności w związku z osłabionym, w wyniku urazu oraz operacji, kolanem. Ciężko powiedzieć, by zabieg nie był skuteczną formą leczenia urazu, nie można jednak mówić, że samo wykonanie zabiegu zapewni szybki i łatwy powrót do dawnej sprawności. W tym celu niezbędna jest rehabilitacja, mająca na celu wzmocnienie więzadła oraz umożliwienie odzyskani pełni zdrowia. Rehabilitacja po rekonstrukcji acl obejmuje tak naprawdę szereg działań oraz ćwiczeń, które wykonywane są jeszcze przed zabiegiem. W tej fazie najważniejsze jest, aby przyswoić na nowo odpowiednie nawyki, dzięki którym w późniejszym czasie kolano nie będzie narażone na obciążenia oraz niepotrzebny wysiłek. Po samej operacji, w zależności od pacjenta, możliwe są dwa sposoby rehabilitacji – łagodny, podczas którego noga zostaje unieruchomiona na pewien czasu, a podczas chodzenia używa się kuli. Bardziej agresywna rehabilitacja powoduje szybszy powrót do pełnej sprawności, jednak dobór odpowiedniej rehabilitacji powinien być omówiony zarówno z lekarzem, jak i fizjoterapeutą, którzy pomogą dobrać jej odpowiednią formę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *